Слідкуйте за оновленнями
ЯК ДІСТАТИСЯ Замовити запрошення English

Новини

Майже половина чорної ікри на ринку України — фальсифікат!

Одним з найпопулярніших фальсифікатів рибного ринку України є чорна ікра. Близько 45% відібраних зразків на українському ринку виявились підробкою.

Причому 30% з тих фальсифікованих зразків взагалі не були ікрою, в інших 15% була ікра інших видів риб або суміш осетрової ікри з менш цінними видами.

Ще п’ять років тому серед нелегальної продукції домінувала російська контрабанда. Її завозили переважно з Астрахані у пластмасовій тарі, в клейончастих клітчастих торбах, у плацкартних вагонах потягів. Щоб ікра не псувалася, її рясно посипали консервантом. В Україні таку ікру фасували на базарах в антисанітарних умовах у тару, схожу на відомі торгові марки. Так з’являвся контрафакт, тобто підробка.

За час російської агресії проти України контрабандної продукції з РФ стало значно менше, але на вітчизняний ринок потужним потоком почала іти чорна ікра з Китаю. Значна її кількість потрапляє легально, у замороженому вигляді. Більшість — “сірим” імпортом та контрабандою. Якість китайської ікри дуже різна. Головна небезпека у тому, що для прискорення дозрівання риби китайські виробники застосовують гормони росту, а серед компонентів корму використовують генно-модифіковані рослини.

Повідомляє сайт Української Аквакультурної Спільноти - http://www.uas.net.ua

08.05.2019