Слідкуйте за оновленнями
ЯК ДІСТАТИСЯ Замовити запрошення English

Новини

Шлюзи на річці Дніпро побудовані понад 50 років тому: дніпровські шлюзи треба негайно врятувати!

Ділова спільнота закликає державні структури, президента країни зосередитися на проблемі технічного стану судноплавних гідротехнічних споруд Дніпровського каскаду та зробити все можливе для забезпечення вчасного проведення комплексу ремонтних робіт на шлюзах річкових водних шляхів України.

У зверненні щодо необхідності відродження річкового судноплавства, яке лідери громадських організацій промисловців, підприємців і роботодавців наприкінці травня надіслали президенту України В.О.Зеленському, окремо йшлося про критичний стан судноплавних гідротехнічних шлюзів (всього їх шість) річкового внутрішнього водного шляху міжнародного значення р. Дніпро. Цю проблему ділова громада ставила неодноразово, в тому числі перед міністерством інфраструктури, але ніяких заходів до цього часу не вжито.

«Шлюзи на річці Дніпро побудовані понад 50 років тому, але капітальний ремонт в необхідному обсязі не проводився з початку 90-х років минулого століття. Гідротехнічні споруди можуть зупинитися в будь-який момент. Не виключений ризик техногенно-екологічних подій з вкрай негативними наслідками», – каже президент ГО «За відродження річки Дніпро, як головної транспортної артерії України» Володимир Клименко.

«Згадаємо ще один момент: у Транспортній стратегії України на період до 2020 року (схвалена розпорядженням КМУ від 20.10.2010 №2174-р) до основних пріоритетів розвитку внутрішнього водного транспорту віднесено розробка Програми розвитку річкових внутрішніх водних шляхів. Вона ж передбачена і в Угоді асоціацію України та ЄС. На теперішній час вона відсутня. Це є неприпустимим не просто з точки зору уваги влади до проблем діяльності транспорту чи окремих сфер економіки – а проблем національної безпеки, які загрожують техногенними чи екологічними наслідками, відчутними для всієї держави подій», – переконаний Анатолій Кінах.

Повідомляє сайт Українського союзу промисловців і підприємців - https://uspp.ua

03.07.2019