Слідкуйте за оновленнями
ЯК ДІСТАТИСЯ Замовити запрошення English

Новини

Українські науковці поінформували про результатами міжнародної зйомки з оцінки запасу антарктичного криля

Відбувалося засідання робочої групи з екосистемного моніторингу та управління (WG-EMM) Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики. Захід проходив у м. Конкарно (Франція).

Основними темами обговорень в рамках WG-EMM традиційно є питання збереження ресурсу та управління промислом антарктичного криля у взаємозв`язку зі станом і потребами популяцій основних природних споживачів криля (ссавців та птахів, життя яких пов`язане з морем), питання створення нових морських охоронних районів (МОР), а також моніторинг (дослідження) в межах тих МОР, що вже існують.

Цього року на засіданні WG-EMM велику увагу було приділено обговоренню результатів міжнародної зйомки з оцінки запасу антарктичного криля. Участь у цьому заході взяли судна України, Норвегії, Китаю, Чилі, Великої Британії та Республіки Корея. Так, збір гідроакустичних та біологічних даних щодо антарктичного криля на борту судна «Море Содружества» здійснювали науковці Віктор Подгорний (ІРЕМ) та Каріна Вишнякова (Національний антарктичний науковий центр/Український науковий центр екології моря).

Під час засідання експерти нашої держави представили інформаційний звіт про участь українського судна «Море Содружества» у зйомці з оцінки запасу антарктичного криля. Крім того, поінформували про комплексну експедицію Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ), в рамках якої здійснювались океанологічні та гідробіологічні дослідження.

Робочою групою було визнано важливість внеску України в загальну справу вивчення антарктичного криля та в аспекті виконання інших наукових досліджень, які були реалізовані на борту вищезазначеного судна.

Повідомляє сайт Державного агентства рибного господарства України - http://darg.gov.ua

25.07.2019