Слідкуйте за оновленнями
ЯК ДІСТАТИСЯ Замовити запрошення English

Новини

Як подати документи на спеціальності галузі рибного господарства?

В Україні підготовкою спеціалістів рибогосподарської діяльності займаються понад 10 вищих навчальних закладів. БУ «Методично-технологічний центр з аквакультури» співпрацює з шістьма вищими навчальними закладами: Національним університетом біоресурсів і природокористування України (НУБіП), Білоцерківським національним аграрним університетом (БНАУ), Херсонським державним аграрним університетом (ХДАУ), Житомирським національним агроекологічним університетом (ЖНАЕУ), Дніпровським державним аграрно-економічним університетом (ДДАЕУ) та Львівським національним університетом ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицького (ЛНУВМБ).

В даних ВНЗ при підготовці майбутніх фахівців галузі велика увагу приділяється не лише підготовці висококваліфікованих кадрів з виробництва продукції аквакультури, але й з організації та ведення бізнесу, економіки, маркетингу, аналізу і прогнозуванню. Не остання роль у навчальних програмах відводиться раціональному використанню природних ресурсів і їх збереженню. Курс України до вступу в Європейський Союз диктує висвітлення євроінтеграційних процесів, які сьогодні відбуваються у рибній галузі України, зокрема, в аквакультурі. Тому більшість університетів реалізують програми навчання, стажування за кордоном та обміну студентами.

Кожен з представлених ВУЗів особливий та має безліч привабливих факторів для того, щоб саме в ньому розпочати свій фаховий шлях. Зауважимо, що зазначені вищі учбові заклади здійснюють підготовку фахівців за кошти державного бюджету, за пільговими державними кредитами і за кошти фізичних та юридичних осіб. Запроваджуються й інші форми освіти, наприклад, дуальна.

«Нестача висококваліфікованих кадрів – одна з найбільш важливих проблем розвитку аквакультури як в Європі, так і в нашій країні. Зовсім скоро кілька сотень хлопців і дівчат стануть студентами першого курсу за спеціальністю «Водні біоресурси та аквакультура», а також за іншими суміжними напрямками: ветеринарія, економіка, маркетинг, право тощо. Сподіваюсь, що через кілька років всі вони стануть справжніми професіоналами своєї справи. Це та фундація, яка має ввести зміни у базові принципи української державності, економіки, суспільних взаємовідносин через фаховість, порядність, патріотизм. Від сьогоднішніх абітурієнтів у значній мірі залежить і розвиток аквакультури, і якісні економічні і політичні зрушення, і, власне, майбутнє України», - зазначив директор БУ «Методично-технологічний центр з аквакультури» Юрій Шарило.

Повідомляє сайт Державного агентства рибного господарства України - http://darg.gov.ua

28.07.2019