Слідкуйте за оновленнями
ЯК ДІСТАТИСЯ Замовити запрошення English

Новини

Фахівці БУ 'МТЦ з аквакультури' провели дослідження соціального сприйняття аквакультури в Україні

Згідно з дорученням Державного агентства рибного господарства України, фахівцями Бюджетної установи «Методично-технологічний центр з аквакультури» було проведено опитування усіх верст населення на тему «Соціальне сприйняття аквакультури».

Всього в анкетуванні взяли участь 174 респондента. При цьому 62% опитаних не мають жодного відношення до аквакультури, звичайні споживачі. Таким чином, вдалося зрозуміти сприйняття аквакультури населенням України, тими людьми, які не пов’язані з цією діяльністю. Ще 18 % опитуваних – люди, діяльність яких пов’язана з науковими дослідженнями, 11 % – представники громадських організацій та 8 % – респонденти, що мають відношення до аквакультури. Серед опитаних 46 % чоловіків та 54% жінок.

В цілому, анкетування показало позитивне ставлення більшості громадян до діяльності аквакультури в Україні. 67% вважають, що продукція аквакультури – це здорова їжа, а ще 21% - частково погоджуються з цим. 76% вважають продукцію аквакультури повністю або частково такою ж корисною та поживною, як і добуті водні біоресурси. Ще 87% опитуваних повністю або частково визнають аквакультурну продукцію безпечною для споживача. 85% респондентів вважають аквакультуру корисною для громад, 68% вважає, що аквакультура, як мінімум, не перешкоджає розвитку туризму.

До негативних аспектів, в першу чергу, відноситься недостатня обізнаність громадян про діяльність у сфері аквакультури (так вважає третина опитаних), недовіра до інформації, яку надають виробники продукту аквакультури (28%) або влади, науки, ЗМІ та громадськості (51%).

Повідомляє сайт Державного агентства рибного господарства України - http://darg.gov.ua

05.08.2019