Слідкуйте за оновленнями
ЯК ДІСТАТИСЯ Замовити запрошення English

Новини

Держрибагентство та ФАО обговорили співпрацю щодо розвитку рибного господарства України

24 вересня 2019 року керівництво Державного агентства рибного господарства України та представники Організації з продовольства і сільського господарства Організації Об`єднаних Націй (FAO - Food and Agricultural Organization) обговорили основні напрями розвитку рибного господарства України.

Участь у заході взяли Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов та його заступник Андрій Кравченко, начальник Відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Василь Турок, координатор програм розвитку FAO в Україні Михайло Малков, офіцер з мобілізації ресурсів ФАО Магалі Еранц, професор Інституту морських наук Турецької Республіки Алі Гуцу та інші.

Метою зустрічі стало обговорення майбутньої співпраці в рамках спільного проекту «Підвищення конкурентоспроможності сільського господарства, включаючи рибництво та лісове господарство», що охоплює три компоненти: розвиток лісового господарства, рибного господарства та ланцюжків доданої вартості.

Голова Держрибагентства зазначив, що участь України в реалізації даного проекту, співпраця з ФАО та, зокрема, з європейськими державами, є надзвичайно важливою для розбудови вітчизняного рибного господарства.

Учасники окреслили декілька напрямів співпраці: боротьба з ННН-рибальством, посилення наукової діяльності, повноцінне приєднання України до Угоди про заходи держави порту з недопущення, стримування та ліквідації незаконного, непідзвітного та нерегульованого рибальства, внесення змін до вітчизняного законодавства стосовно розвитку аквакультури та промислового рибальства, а також вдосконалення системи простежуваності рибної продукції.

Андрій Кравченко наголосив, що для України основною метою при розбудові рибного господарства є забезпечення росту обсягів виробництва вітчизняної рибної продукції на умовах сталого розвитку.

Також присутні обговорили питання надання підтримки Україні для забезпечення належного функціонування дистанційного контролю рибальських суден, яка забезпечує збір інформації про ідентифікацію та місцезнаходження суден, допомогу в розробці методики оцінки впливу незаконного непідзвітного і неконтрольованого рибальства на стале використання водних біоресурсів, розвиток марикультури в Чорноморсько-Азовському регіоні та сприяння в розробці практичних рекомендацій для впровадження найкращих практик управління прибережним і рекреаційний рибальством в морських водах узбережжя нашої держави.

Ярослав Бєлов подякував представникам Організації з продовольства і сільського господарства за співпрацю та наголосив що сподівається на плідне співробітництво у вказаних сферах і запевнив, що Агентство зі свого боку буде прикладати для цього максимум зусиль.

За матеріалами сайту Держрибагентства - http://darg.gov.ua/

21.10.2019