Слідкуйте за оновленнями
ЯК ДІСТАТИСЯ Замовити запрошення English

Новини

У Дніпрі науковці з чотирьох держав обговорили сучасні проблеми рибної галузі

У період з 26 по 28 вересня 2019 року на базі Дніпровського державного аграрно-економічного університету (м. Дніпро) відбулася XII Міжнародна іхтіологічна науково-практична конференція «Сучасні проблеми теоретичної і практичної іхтіології».

Участь в роботі конференції взяли фахівці з України, Туреччини, Молдови та Польщі.

Під час чергової конференції присутні традиційно обговорювали проблеми іхтіології, демонстрували свої останні науково-практичні напрацювання, окреслили перспективні напрями розвитку галузі рибництва та охорони водних біоресурсів.

Пленарне засідання відкрив кандидат біологічних наук, завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури Дніпровського державного аграрно-економічного університету Роман Новіцький. Він зазначив, що для даного закладу освіти це честь вперше приймати в себе конференцію із іхтіології, яка є надзвичайно важливою для розбудови рибного господарства України та економіки держави загалом.

Учасники конференції розглянули сучасні проблеми іхтіології, окреслили напрями досліджень у даній галузі в Україні та за її межами, розглянули питання систематики, екології, етології, охорони рідкісних видів риб і, звичайно, прикладної іхтіології та аквакультури.

Особливу увагу науковці приділили проблемам хвороб риб на рибницьких господарствах України та епізоотичному стану наших водойм. Зокрема, проблемі відсутності законодавчо закріпленого переліку препаратів, які дозволені для використання.

Турецькі науковці – учасники конференції повідомили результати досліджень чужорідних видів риб, що мешкають у водосховищах Туреччини.

Також під час заходу присутні розглянули наукові роботи щодо іхтіофауни Утлюцького лиману Азовського моря, систематики риб, фауни морських риб в Південно-Західному узбережжі Криму, популяції морських риб Червоної книги України, використання нерестових штучних гнізд на водосховищах, іхтіопатологічний моніторинг біотопів Дністра, стан промислової популяції рапани та стан популяції калкана у північно-західній частині Чорного моря й інші цікаві та важливі теми.

За результатами роботи конференції підготовлений проєкт резолюції, який буде зачитаний під час VIII з`їзду Гідроекологічного товариства України, що відбудеться 6-8 листопада 2019 року у м. Київ.

Також визначено, що наступного року іхтіологічна конференція буде проходити у м. Харків.

За матеріалами сайту Держрибагентства - http://darg.gov.ua

08.11.2019